KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14161019
nr 1416 1019
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad Visby 1936. Olja på pannå, 33x50, yttermått inklusive ram: 55x72 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 20:36:48
3.000 kr
- Klassiska
30 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman